Vücut Geliştirme – H2O Fitness Club

Vücut Geliştirme

kagithane_spor_salonu-vucut-gelistirme

Vücut Geliştirme

Vücut geliştirme, ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (fibers) geliştirilmesi işlemidir. Özellikle erkekler vücutlarındaki öne çıkan kasları daha fazla çalıştırarak sağlıklı, güçlü ve estetik bir görüntü oluşturmak için vücut geliştirme sporunu tercih edebilirler.

Sağlıklı, sakatlanmalardan uzak bir vücut geliştirme için spor kadar beslenme de çok önemli bir rol oynar. Protein ağırlıklı bir beslenme yöntemi uygulanarak vücut geliştirme yaptığınızda daha sağlıklı ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Böylece kaslarınızı daha iri hale getirebilirsiniz. Ancak beslenme programınıza dikkat etmezseniz kaslarınız irileşmek yerine eriyebilir. Bu konuda Kağıthane vücut geliştirme salonumuzda bulunan diyetisyenimizden destek alabilirsiniz.

YAZA DAHA FİT GİRMEYE HAZIRMISIN?

ŞİMDİ KAYIT OL
BÜYÜK İNDİRİMDEN FAYDALAN
ŞİMDİ KAYIT OL

Vücut geliştirme ne işe yarar?

Tüm spor çeşitlerinde olduğu gibi vücut geliştirme de hem kaslarınızı hem de zihninizi daha güçlü kılar. Öncelikle sigara, alkol ve stresten uzak bir yaşantıda bedeninizle birlikte ruh sağlığınızı da iyileştirebilirsiniz. Düzenli, disiplinli ve sabırlı bir çalışma ile zihninizi de berrak hale getirir. Vücudunuz güzel şekil alıkça vücut geliştirme salonuna gitmek için motivasyonunuz artar bu da beraberinde sporu bir yaşam biçimi olarak görmeyi getirir.

Daha detaylı bilgi için Kağıthane vücut geliştirme salonumuzda bulunan eğitmenlerden destek alabilirsiniz.